RHAM Athletic Event Calendar
Displaying:
All Sports and Events
Month:
May 2024
H/A:
Home and Away Games
Levels:
All Levels
Facility:
All Facilities
Bus:
Hide Bus Times
Practices:
Show Practices
Facilities:
Hide Facilities
Denotes Home Event
||
Denotes Away Event
[Change Criteria]
View All Sports and Events
Band
Baseball
Bowling
Boys Alpine Skiing
Boys Archery
Boys Badminton
Boys Basketball
Boys Boxing
Boys Club Lacrosse
Boys Crew
Boys Cricket
Boys Cross Country
Boys Curling
Boys Diving
Boys Equestrian
Boys Fencing
Boys Golf
Boys Ice Hockey
Boys Indoor Track
Boys Lacrosse
Boys Mixed Martial Arts
Boys Mountain Biking
Boys Outdoor Track
Boys Racquetball
Boys Rifle
Boys Rugby
Boys Sailing
Boys Snowboarding
Boys Soccer
Boys Spring Crew
Boys Squash
Boys Swimming and Diving
Boys Tennis
Boys Volleyball
Boys Water Polo
Boys Weightlifting
Chorus
Club Football
Co-ed Alpine Skiing
Co-ed Archery
Co-ed Badminton
Co-ed Boxing
Co-ed Crew
Co-ed Cricket
Co-ed Cross Country Skiing
Co-ed Curling
Co-ed Cycling
Co-ed Equestrian
Co-ed Fencing
Co-ed Flag Football
Co-ed Mixed Martial Arts
Co-ed Racquetball
Co-ed Rifle
Co-ed Sailing
Co-ed Snowboarding
Co-ed Spring Crew
Co-ed Squash
Co-ed Weightlifting
Color Guard
Competitive Cheerleading
Competitive Cheerleading
Drill Team
Drill Team
Drumline
Fall Dance Team
Fall Dance Team
Field Hockey
Football
Girls Alpine Skiing
Girls Archery
Girls Badminton
Girls Basketball
Girls Boxing
Girls Club Lacrosse
Girls Crew
Girls Cricket
Girls Cross Country
Girls Curling
Girls Diving
Girls Equestrian
Girls Fencing
Girls Golf
Girls Gymnastics
Girls Ice Hockey
Girls Indoor Track
Girls Lacrosse
Girls Mixed Martial Arts
Girls Mountain Biking
Girls Outdoor Track
Girls Racquetball
Girls Rifle
Girls Rugby
Girls Sailing
Girls Snowboarding
Girls Soccer
Girls Spring Crew
Girls Squash
Girls Swimming and Diving
Girls Tennis
Girls Volleyball
Girls Water Polo
Girls Weightlifting
Mountain Biking
Netball
Pom-Pom
Powderpuff Football
Ringette
Sideline Cheerleading
Sideline Cheerleading
Softball
Synchronized Swimming
Ultimate Frisbee
Ultimate Frisbee
Ultimate Frisbee
Unified Sports Basketball
Unified Sports Bowling
Unified Sports Soccer
Unified Sports Track
Unified Sports Volleyball
Winter Dance Team
Winter Dance Team
Wrestling
Wrestling
Miscellaneous Events
School Holidays and Closings
May
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2024
2023
2024
Home and Away Games
Home and Away Games
Home Games
Away Games
All Levels
All Levels
Varsity
JV
FR
All Facilities
Black Ledge Country Club-Black Ledge CC
Bristol Central High School-Charles C. Marsh Gymnasium
Bristol Central HS-Gym
Dodd Baseball Stadium-Baseball Stadium
East Hartford High School-Soccer Field
East Hartford High School-Turf Field
Griswold High School-Football Game Field
Mohegan Sun Arena-Arena
RHAM High School-Baseball Field
RHAM High School-Gym
RHAM High School-Lacrosse Field
RHAM High School-MS Baseball Field
RHAM High School-MS Baseball/Soccer Field
RHAM High School-Softball Diamond
RHAM High School-Tennis Courts
RHAM High School-Track Complex
RHAM High School-Varsity Field
RHAM High School-Veterans Field
RHAM Middle School-Gym
RHAM Middle School-Middle School Baseball Diamond
Sage Park - Berlin-Scalise Field -Turf Field Sage Park Stadium
TBA
Trinity Health Stadium-Dillon Stadium
Hide Bus Times
Show Bus Times
Show Bus Times and Companies
Hide Bus Times
Show Practices
Show Practices
Hide Practices
Hide Facilities
Show Facilities
Hide Facilities
Hide Cancelled Games
Don't Include Middle School Events
Don't Include Middle School Events
Include Middle School Events
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
1
•
BASE [V] v. Tolland 3:45 p.m.
•
B OTCK [V] v. East Catholic 3:45 p.m.
•
B TEN [V] v. East Catholic 3:45 p.m.
•
ULTIMATE Ultimate Frisbee, Pomfret @ RHAM 3:30 p.m.
•
G OTCK [V] v. East Catholic 3:45 p.m.
•
SB [V] v. Glastonbury 3:45 p.m.
•
SB [JV] v. Glastonbury Postponed
•
G TEN [V] @ East Catholic 3:45 p.m.
2
•
B TEN [V] v. Plainville 3:45 p.m.
•
B GLF [V] @ South Windsor 3:00 p.m.
•
B LAX [V] @ Farmington 4:00 p.m.
•
G LAX [V] @ Conard 4:00 p.m.
•
B LAX [JV] @ Farmington 5:30 p.m.
•
G LAX [JV] @ Conard -Cancelled
•
SB [JV] @ Bacon Academy 3:45 p.m.
3
•
BASE [V] v. Enfield 5:00 p.m.
•
SB [V] v. Rocky Hill 4:00 p.m.
•
G TEN [V] v. East Catholic 3:45 p.m.
•
SB [JV] v. Rocky Hill 4:00 p.m.
4
•
MISC Junior Prom 12:00 p.m.
•
BASE [JV] v. Enfield 10:00 a.m.
•
B LAX [V] @ E.O. Smith 9:00 a.m.
•
B LAX [JV] @ E.O. Smith 10:30 a.m.
5
6
•
BASE [V] v. Southington 4:30 p.m.
•
B LAX [V] v. Lewis Mills 5:30 p.m.
•
B LAX [JV] v. Lewis Mills 7:00 p.m.
•
B GLF [V] Wildcat Invite 12:30 p.m.
•
G TEN [V] @ Maloney 3:45 p.m.
7
•
B GLF [V] v. Enfield 3:00 p.m.
•
SB [JV] v. Glastonbury 3:45 p.m.
•
B TEN [V] @ Tolland 5:15 p.m.
•
G LAX [V] @ E.O. Smith 5:30 p.m.
•
BASE [JV] @ Southington 3:45 p.m.
•
G LAX [JV] @ E.O. Smith -Cancelled
8
•
BASE [V] v. E.O. Smith 3:45 p.m.
•
B OTCK [V] v. South Windsor 3:45 p.m.
•
B TEN [V] v. South Windsor 3:45 p.m.
•
G OTCK [V] v. South Windsor 3:45 p.m.
•
B GLF [V] @ Enfield 3:45 p.m.
•
SB [V] @ E.O. Smith 3:45 p.m.
•
G TEN [V] @ South Windsor 3:45 p.m.
•
BASE [JV] @ Norwich Tech 3:45 p.m.
•
SB [JV] @ E.O. Smith 3:45 p.m.
9
•
BASE [V] v. Norwich Tech 3:45 p.m.
•
B GLF [V] v. East Catholic 3:00 p.m.
•
B LAX [V] v. Berlin 4:30 p.m.
•
ULTIMATE Ultimate Frisbee, Xavier @ RHAM 4:00 p.m.
•
B LAX [JV] v. Berlin 6:00 p.m.
•
G LAX [V] @ Berlin 6:00 p.m.
•
BASE [JV] @ E.O. Smith 3:45 p.m.
•
G LAX [JV] @ Berlin -Cancelled
•
SB [JV] @ Waterford 3:45 p.m.
10
•
G LAX [V] v. Bristol Central 4:30 p.m.
•
G TEN [V] v. Manchester 3:45 p.m.
•
G LAX [JV] v. Bristol Central -Cancelled
•
B GLF [V] @ Tolland 3:00 p.m.
•
B TEN [V] @ Manchester 3:45 p.m.
•
ULTIMATE Ultimate Frisbee @ Avon 4:00 p.m.
•
ULTIMATE @ Avon 3:45 p.m.
•
SB [JV] @ Simsbury 3:45 p.m.
11
•
BASE [V] v. Coventry 11:00 a.m.
•
B LAX [V] v. Norwich Free Academy 10:00 a.m.
•
B LAX [JV] v. Norwich Free Academy 11:30 a.m.
•
SB [V] @ Berlin 11:00 a.m.
•
BASE [JV] @ Coventry 11:00 a.m.
12
13
•
B LAX [V] v. Newington 4:30 p.m.
•
B TEN [V] v. Tolland 3:45 p.m.
•
BASE [JV] v. Grasso Tech 3:45 p.m.
•
B LAX [JV] v. Newington 6:00 p.m.
•
BASE [V] @ Grasso Tech 3:45 p.m.
•
B GLF [V] @ E.O. Smith 3:00 p.m.
•
G TEN [V] @ Tolland 3:45 p.m.
•
B GLF [JV] @ E.O. Smith 3:00 p.m.
•
SB [JV] @ Glastonbury 3:45 p.m.
14
•
BASE [V] v. Cheney Tech 3:45 p.m.
•
B GLF [V] v. Tolland 3:00 p.m.
•
G LAX [V] v. Tolland 4:30 p.m.
•
G LAX [JV] v. Tolland -Cancelled
•
SB [JV] v. Lewis Mills 4:15 p.m.
•
B TEN [V] @ New Britain 3:45 p.m.
15
•
B OTCK [V] v. Enfield 3:45 p.m.
•
G OTCK [V] v. Enfield 3:45 p.m.
•
G TEN [V] v. East Hartford 3:45 p.m.
•
B TEN [V] @ Ellington 3:45 p.m.
•
ULTIMATE @ Granby Memorial 4:00 p.m.
•
SB [V] @ Tolland 3:45 p.m.
16
•
B LAX [V] @ South Windsor 4:15 p.m.
•
B LAX [JV] @ South Windsor 5:45 p.m.
•
SB [JV] @ East Lyme 4:00 p.m.
17
•
BASE [V] v. Manchester 4:00 p.m.
•
G TEN [V] v. Enfield 5:30 p.m.
•
B TEN [V] @ Enfield/Somers/AAE Coop 3:45 p.m.
•
G LAX [V] @ Enfield 3:45 p.m.
•
SB [V] @ Enfield 3:45 p.m.
•
BASE [JV] @ Manchester 3:45 p.m.
•
G LAX [JV] @ Enfield -Cancelled
•
SB [JV] @ Enfield 3:45 p.m.
18
•
MISC Senior Prom 12:00 p.m.
•
B LAX [V] @ Avon 10:00 a.m.
19
20
•
SB [V] v. East Hartford 3:45 p.m.
•
SB [JV] v. East Hartford 3:45 p.m.
•
BASE [V] @ Enfield 3:45 p.m.
21
•
G TEN [V] v. Wethersfield 3:45 p.m.
•
B GLF [V] @ Manchester 2:30 p.m.
•
SB [V] @ Bacon Academy 3:45 p.m.
•
BASE [JV] @ Enfield 3:45 p.m.
22
•
B GLF [V] v. East Lyme 3:00 p.m.
•
ULTIMATE v. Granby Memorial 3:30 p.m.
23
24
25
26
27
28
29
30
31