Opening Round |
#1 Patrick Lobb, Ridgefield def. Marcus Zehnder, Xavier 6-4,6-3; #2 Tom Korsten, Naugatuck def. David Lee, Danbury 6-0,6-3. |
Upper Bracket | |||||||
First Round | Second Round | Third Round | |||||
Robert Wong, Greenwich* Patrick Lobb, Ridgefield |
6-0,6-0 | Robert Wong* John Niland |
6-2,6-0 | Robert Wong* Thaddeus Custer |
6-0,6-2 | ||
Flash Hoyos, Westhill John Niland, Cheshire* |
6-0,6-1 | ||||||
Thaddeus Custer, Manchester* Darren Mahoney, Glastonbury |
6-1,6-2 | Thaddeus Custer* Kyle Hovland |
6-4,6-1 | ||||
Tim Simons, Naugatuck Kyle Hovland, So. Windor* |
6-0,6-1 | ||||||
Ryan Carr, Fairfield Prep* Frederic Kerr, Simsbury |
6-0,6-0 | Ryan Carr* Tom Inouye |
6-1,6-1 | Ryan Carr Paul Sanderude* |
6-3,6-2 | ||
Peter Manoe-Young, Newtown Tom Inouye, Danbury* |
6-2,6-1 | ||||||
Paul Sanderude, Ridgefield* Nick Gialucca, New Britain |
6-0,6-0 | Paul Sanderude* James Nitz |
6-3,6-1 | ||||
James Nitz, Southington* Ed Hochman, Amity |
6-1,6-0 | ||||||
Akash Muppidi, Trumbull* Dennis Scarpa, Xavier |
6-0,6-0 | Akash Muppidi* Mario Roehrs |
6-0,6-0 | Akash Muppidi* Ryan Erskine |
6-2,6-2 | ||
Eric Daisy, Naugatuck Mario Roehrs, Newtown* |
6-3,6-0 | ||||||
Jordan Petit, Glastonbury* Spencer Beck, Cheshire |
6-1,6-2 | Jordan Petit Ryan Erskine* |
6-1,6-0 | ||||
Ryan Erskine, Westhill* Nikko Squeglia, Fairfield Prep |
6-1,6-2 | ||||||
Nicholas Boltz, Simsbury* Daniel Smith, Manchester |
6-0,6-0 | Nicholas Boltz* Michael Chien |
6-4,6-1 | Nicholas Boltz* Stephen Schwartz |
6-2,6-1 | ||
Michael Chien, Greenwich* Mike Shakro, Danbury |
6-2,6-0 | ||||||
Stephen Schwartz, Amity* Joe Spada, So. Windsor |
6-0,6-0 | Stephen Schwartz* Michael Rossetter |
6-0,6-0 | ||||
Michael Rossetter, Ridgefield* Alex Coppolla, Southington |
6-1,6-4 |
Lower Bracket | |||||||
First Round | Second Round | Third Round | |||||
Dan Grove, Cheshire Adam Wenick, Newtown* |
7-6(0), 6-2 | Adam Wenick Tom O'Brien* |
6-1,6-1 | Tom O'Brien Chadd Sullo* |
7-6(5),6-1 | ||
Lee Shapes, Westhill Tom O'Brien, Fairfield Prep* |
6-1,6-0 | ||||||
James DiNello, Southington* Ben Basche, Glastonbury |
7-5,7-6(3) | James DiNello Chadd Sullo* |
6-0,6-2 | ||||
Shane Canty, So. Windsor Chadd Sullo, Amity* |
6-0,6-0 | ||||||
Samir Kumar, Ridgefield Zachary Reichelt, Manchester* |
6-2,5-7,6-3 | Zachary Reichelt Parker Pandolfi* |
7-5,3-1ret | Parker Pandolfi Eric Kremheller* |
6-2,6-0 | ||
Phudit Harncharoen, Naugatuck Parker Pandolfi, Danbury* |
6-0,6-0 | ||||||
Adam Brown, Simsbury* Peter Halibozek, Xavier |
7-5,6-3 | Adam Brown Eric Kremheller* |
6-0,6-0 | ||||
Ben Borelli, West Haven Eric Kremheller, Greenwich* |
6-0,6-0 | ||||||
Evan Batzer, Newtown* Kaleel Mahmood, Shelton |
6-3,6-0 | Evan Batzer Shota Tasaki* |
6-0,6-0 | Shota Tasaki William Mercorella* |
6-3,6-3 | ||
Joe Albiach, Southington Shota Tasaki, Greenwich* |
6-1,6-0 | ||||||
Jonas Lieponis, Xavier* Dave Simon, Cheshire |
6-3,6-4 | Jonas Lieponis William Mercorella* |
6-0,6-1 | ||||
Gordon Sommer, Fairfield Prep William Mercorella, Ridgefield* |
6-0,6-0 | ||||||
Chiraq Talati, Danbury Jon Petrini, Westhill* |
6-0,6-1 | Jon Petrini* Noah Plen |
6-0,6-0 | Jon Petrini Andrew Yazmer* |
6-3,6-1 | ||
John DeMaio, Amity Noah Plen, Manchester* |
6-1,6-2 | ||||||
Todd Doran, So. Windsor Raffi Bhardwaj, Glastonbury* |
6-0,6-0 | Raffi Bhardwaj Andrew Yazmer* |
6-0,6-0 | ||||
Tom Korsten, Naugatuck Andrew Yazmer, Simsbury* |
6-0,6-0 |
Quarterfinals | Semifinals | Finals | |||||
Robert Wong* Paul Sanderude |
6-2,6-1 | Robert Wong* Akash Muppidi |
6-2,5-7,7-5 | Robert Wong* Eric Kremheller |
6-3,4-6,6-2 | ||
Akash Muppidi* Nicholas Boltz |
6-2,6-4 | ||||||
Chadd Sullo Eric Kremheller* |
6-2,6-1 | Eric Kremheller* Andrew Yazmer |
7-5,6-2 | ||||
William Mercorella Andrew Yazmer* |
7-5,6-2 | ||||||
Upper Bracket | |||||||
First Round | Second Round | Third Round | |||||
Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury | Bye | Brett Francis/Kyle Boguslawski* Dan Dreissen/Will Loftus |
6-0,6-0 | Brett Francis/Kyle Boguslawski* Justin Coleman/Joshua Rubinstein |
6-1,6-0 | ||
Dan Dreissen/Will Loftus, Xavier* Joe Cappiello/Colin Jacob, Newtown |
7-5,6-2 | ||||||
Justin Coleman/Joshua Rubinstein, Trumbull | Bye | Justin Coleman/Joshua Rubinstein* Tim Dobosz/Garret Fisher |
6-1,6-0 | ||||
Tim Dobosz/Garret Fisher, Southington* Korey Charles/Zachary Kinghorn, Manchester |
6-4,3-6,6-0 | ||||||
Michael Roundy/Matthew Savarese, Simsbury | Bye | Michael Roundy/Matthew Savarese* Matt Beitman/Dimitri Mezidor |
6-3,6-2 | Michael Roundy/Matthew Savarese Ted Won/Yutaro Sakai* |
4-6,7-6(2),6-4 | ||
Matt Beitman/Dimitri Mezidor, Fairfield Prep* Seth Petzing/Ryker Nolan, Naugatuck |
6-0,6-0 | ||||||
Ted Won/Yutaro Sakai, Greenwich | Bye | Ted Won/Yutaro Sakai* Sean Sullivan/Adam Brocklehurst |
6-0,6-3 | ||||
Sean Sullivan/Adam Brocklehurst, Amity* Jon Arditti/Lee Gordon, Westhill |
6-0,7-6(2) | ||||||
Sean Adams/Jim Sheehan, Cheshire | Bye | Sean Adams/Jim Sheehan* Josh Smith/Bredan Blezard |
6-0,6-1 | Sean Adams/Jim Sheehan* Andrew Schwartz/Shiva Manjunath |
6-3,6-3 | ||
Johns Oarethu/Sagar Rana, Danbury Josh Smith/Bredan Blezard, So. Windsor* |
6-0,6-4 | ||||||
Andrew Schwartz/Shiva Manjunath, Amity | Bye | Andrew Schwartz/Shiva Manjunath* Vishnu Elargumtaazhalth/Misha Schmidt |
6-1,6-0 | ||||
Vishnu Elargumtaazhalth/Misha Schmidt, Westhill* Brian Zmarlicki/Bruce Rycki, Southington |
6-7(3),6-2,6-4 | ||||||
Ryan Shea/Russell Slater, Greenwich | Bye | Ryan Shea/Russell Slater* Evan Mestel/William Macke |
6-4,6-0 | Ryan Shea/Russell Slater Chris Indivieri/John Altieri* |
6-2,2-6,6-4 | ||
Robert Simmons/Miguel Jiminez, Naugatuck Evan Mestel/William Macke, Simsbury* |
6-2,6-3 | ||||||
Chris Indivieri/John Altieri, Fairfield Prep | Bye | Chris Indivieri/John Altieri* Jason Nadel/Jake O'Brien |
6-3,6-1 | ||||
Jason Nadel/Jake O'Brien, Ridgefield* Dan Cassidy/Connor Howell, Newtown |
6-1,6-3 |
Lower Bracket | |||||||
First Round | Second Round | Third Round | |||||
Eric Luria/Jason Trantalis, So. Windsor Devin McManus/Tom Brahm, Xavier* |
7-5,6-3 | Devin McManus/Tom Brahm Greg Mahar/Steve Carlette* |
6-0,6-2 | Greg Mahar/Steve Carlette Terry Keegan/Jason Ottomano* |
6-2,6-2 | ||
Greg Mahar/Steve Carlette, Cheshire | Bye | ||||||
David Miner/Macenzie Sanborn, Manchester Rich Weckman/Eric Trimborn, Naugatuck* |
6-0,6-0 | Rich Weckman/Eric Trimborn Terry Keegan/Jason Ottomano* |
6-1,6-3 | ||||
Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep | Bye | ||||||
Soichi Hirakawa/Gregory Jacob, Ridgefield | Bye | Soichi Hirakawa/Gregory Jacob Casey Tenney/Timo Roehrs* |
6-2,6-2 | Casey Tenney/Timo Roehrs Steven Giarguilio/Trevor Glasgow* |
6-2,6-0 | ||
Casey Tenney/Timo Roehrs, Newtown | Bye | ||||||
Andrew Olivieri/Jared Stratos, Glastonbury Alex Agastein/Jeff Rosenfeld, Westhill* |
6-7(5),6-1,6-3 | Alex Agastein/Jeff Rosenfeld Steven Giarguilio/Trevor Glasgow* |
6-1,6-1 | ||||
Steven Giarguilio/Trevor Glasgow, Simsbury | Bye | ||||||
Andrew Penner/David Sorrentino, Xavier* Josh Kellogg/Zachary Goldstein, Shelton |
6-3,6-4 | Andrew Penner/David Sorrentino Alex Rosner/Huy Hoang* |
6-2,6-2 | Alex Rosner/Huy Hoang* Craig Elman/Wesley Ratliff |
5-7,6-3,6-4 | ||
Alex Rosner/Huy Hoang, Glastonbury | Bye | ||||||
Robert Bayliss/Faraz Sabir, West Haven* Michael Goldenthal/Kyle Timins, So. Windsor |
5-7,6-4,6-4 | Robert Bayliss/Faraz Sabir Craig Elman/Wesley Ratliff* |
6-0,6-0 | ||||
Craig Elman/Wesley Ratliff, Amity | Bye | ||||||
Sean Morris/Paul Springer, Stamford Simeon Markind/Robert Shaw, Danbury* |
7-6(6),7-5 | Simeon Markind/Robert Shaw Jason Hague/Brian Choquette* |
6-3,6-1 | Jason Hague/Brian Choquette Patrick Davidson/Spiker Hayden* |
6-1,6-0 | ||
Jason Hague/Brian Choquette, Cheshire | Bye | ||||||
Steven Chung/Nicholas Corentin, Manchester Teague Crampton/Eric Segal, Southington* |
6-2,6-2 | Teague Crampton/Eric Segal Patrick Davidson/Spiker Hayden* |
6-1,6-0 | ||||
Patrick Davidson/Spiker Hayden, Greenwich | Bye |
Quarterfinals | Semifinals | Finals | |||||
Brett Francis/Kyle Boguslawski* Ted Won/Yutaro Sakai |
6-2,6-1 | Brett Francis/Kyle Boguslawski* Sean Adams/Jim Sheehan |
7-5,6-3 | Brett Francis/Kyle Boguslawski* Terry Keegan/Jason Ottomano |
6-3,6-4 | ||
Sean Adams/Jim Sheehan* Chris Indivieri/John Altieri |
6-2,6-3 | ||||||
Terry Keegan/Jason Ottomano* Steven Giarguilio/Trevor Glasgow |
6-3,4-6,6-4 | Terry Keegan/Jason Ottomano* Patrick Davidson/Spiker Hayden |
2-6,6-4,6-4 | ||||
Alex Rosner/Huy Hoang Patrick Davidson/Spiker Hayden* |
6-4,6-2 | ||||||
Agate format (results only): ======== Singles: ======== Opening Round: Patrick Lobb, Ridgefield def. Marcus Zehnder, Xavier 6-4,6-3; Tom Korsten, Naugatuck def. David Lee, Danbury 6-0,6-3 First Round: Robert Wong, Greenwich def. Patrick Lobb, Ridgefield 6-0,6-0; John Niland, Cheshire def. Flash Hoyos, Westhill 6-0,6-1; Thaddeus Custer, Manchester def. Darren Mahoney, Glastonbury 6-1,6-2; Kyle Hovland, So. Windor def. Tim Simons, Naugatuck 6-0,6-1; Ryan Carr, Fairfield Prep def. Frederic Kerr, Simsbury 6-0,6-0; Tom Inouye, Danbury def. Peter Manoe-Young, Newtown 6-2,6-1; Paul Sanderude, Ridgefield def. Nick Gialucca, New Britain 6-0,6-0; James Nitz, Southington def. Ed Hochman, Amity 6-1,6-0; Akash Muppidi, Trumbull def. Dennis Scarpa, Xavier 6-0,6-0; Mario Roehrs, Newtown def. Eric Daisy, Naugatuck 6-3,6-0; Jordan Petit, Glastonbury def. Spencer Beck, Cheshire 6-1,6-2; Ryan Erskine, Westhill def. Nikko Squeglia, Fairfield Prep 6-1,6-2; Nicholas Boltz, Simsbury def. Daniel Smith, Manchester 6-0,6-0; Michael Chien, Greenwich def. Mike Shakro, Danbury 6-2,6-0; Stephen Schwartz, Amity def. Joe Spada, So. Windsor 6-0,6-0; Michael Rossetter, Ridgefield def. Alex Coppolla, Southington 6-1,6-4; Adam Wenick, Newtown def. Dan Grove, Cheshire 7-6(0), 6-2; Tom O'Brien, Fairfield Prep def. Lee Shapes, Westhill 6-1,6-0; James DiNello, Southington def. Ben Basche, Glastonbury 7-5,7-6(3); Chadd Sullo, Amity def. Shane Canty, So. Windsor 6-0,6-0; Zachary Reichelt, Manchester def. Samir Kumar, Ridgefield 6-2,5-7,6-3; Parker Pandolfi, Danbury def. Phudit Harncharoen, Naugatuck 6-0,6-0; Adam Brown, Simsbury def. Peter Halibozek, Xavier 7-5,6-3; Eric Kremheller, Greenwich def. Ben Borelli, West Haven 6-0,6-0; Evan Batzer, Newtown def. Kaleel Mahmood, Shelton 6-3,6-0; Shota Tasaki, Greenwich def. Joe Albiach, Southington 6-1,6-0; Jonas Lieponis, Xavier def. Dave Simon, Cheshire 6-3,6-4; William Mercorella, Ridgefield def. Gordon Sommer, Fairfield Prep 6-0,6-0; Jon Petrini, Westhill def. Chiraq Talati, Danbury 6-0,6-1; Noah Plen, Manchester def. John DeMaio, Amity 6-1,6-2; Raffi Bhardwaj, Glastonbury def. Todd Doran, So. Windsor 6-0,6-0; Andrew Yazmer, Simsbury def. Tom Korsten, Naugatuck 6-0,6-0 Second Round: Robert Wong, Greenwich def. John Niland, Cheshire 6-2,6-0; Thaddeus Custer, Manchester def. Kyle Hovland, So. Windor 6-4,6-1; Ryan Carr, Fairfield Prep def. Tom Inouye, Danbury 6-1,6-1; Paul Sanderude, Ridgefield def. James Nitz, Southington 6-3,6-1; Akash Muppidi, Trumbull def. Mario Roehrs, Newtown 6-0,6-0; Ryan Erskine, Westhill def. Jordan Petit, Glastonbury 6-1,6-0; Nicholas Boltz, Simsbury def. Michael Chien, Greenwich 6-4,6-1; Stephen Schwartz, Amity def. Michael Rossetter, Ridgefield 6-0,6-0; Tom O'Brien, Fairfield Prep def. Adam Wenick, Newtown 6-1,6-1; Chadd Sullo, Amity def. James DiNello, Southington 6-0,6-2; Parker Pandolfi, Danbury def. Zachary Reichelt, Manchester 7-5,3-1ret; Eric Kremheller, Greenwich def. Adam Brown, Simsbury 6-0,6-0; Shota Tasaki, Greenwich def. Evan Batzer, Newtown 6-0,6-0; William Mercorella, Ridgefield def. Jonas Lieponis, Xavier 6-0,6-1; Jon Petrini, Westhill def. Noah Plen, Manchester 6-0,6-0; Andrew Yazmer, Simsbury def. Raffi Bhardwaj, Glastonbury 6-0,6-0 Third Round: Robert Wong, Greenwich def. Thaddeus Custer, Manchester 6-0,6-2; Paul Sanderude, Ridgefield def. Ryan Carr, Fairfield Prep 6-3,6-2; Akash Muppidi, Trumbull def. Ryan Erskine, Westhill 6-2,6-2; Nicholas Boltz, Simsbury def. Stephen Schwartz, Amity 6-2,6-1; Chadd Sullo, Amity def. Tom O'Brien, Fairfield Prep 7-6(5),6-1; Eric Kremheller, Greenwich def. Parker Pandolfi, Danbury 6-2,6-0; William Mercorella, Ridgefield def. Shota Tasaki, Greenwich 6-3,6-3; Andrew Yazmer, Simsbury def. Jon Petrini, Westhill 6-3,6-1 Quarters: Robert Wong, Greenwich def. Paul Sanderude, Ridgefield 6-2,6-1; Akash Muppidi, Trumbull def. Nicholas Boltz, Simsbury 6-2,6-4; Eric Kremheller, Greenwich def. Chadd Sullo, Amity 6-2,6-1; Andrew Yazmer, Simsbury def. William Mercorella, Ridgefield 7-5,6-2 Semis: Robert Wong, Greenwich def. Akash Muppidi, Trumbull 6-2,5-7,7-5; Eric Kremheller, Greenwich def. Andrew Yazmer, Simsbury 7-5,6-2 Finals: Robert Wong, Greenwich def. Eric Kremheller, Greenwich 6-3,4-6,6-2 ======== Doubles: ======== Opening Round: First Round: Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury, Bye; Dan Dreissen/Will Loftus, Xavier def. Joe Cappiello/Colin Jacob, Newtown 7-5,6-2; Justin Coleman/Joshua Rubinstein, Trumbull, Bye; Tim Dobosz/Garret Fisher, Southington def. Korey Charles/Zachary Kinghorn, Manchester 6-4,3-6,6-0; Michael Roundy/Matthew Savarese, Simsbury, Bye; Matt Beitman/Dimitri Mezidor, Fairfield Prep def. Seth Petzing/Ryker Nolan, Naugatuck 6-0,6-0; Ted Won/Yutaro Sakai, Greenwich, Bye; Sean Sullivan/Adam Brocklehurst, Amity def. Jon Arditti/Lee Gordon, Westhill 6-0,7-6(2); Sean Adams/Jim Sheehan, Cheshire, Bye; Josh Smith/Bredan Blezard, So. Windsor def. Johns Oarethu/Sagar Rana, Danbury 6-0,6-4; Andrew Schwartz/Shiva Manjunath, Amity, Bye; Vishnu Elargumtaazhalth/Misha Schmidt, Westhill def. Brian Zmarlicki/Bruce Rycki, Southington 6-7(3),6-2,6-4; Ryan Shea/Russell Slater, Greenwich, Bye; Evan Mestel/William Macke, Simsbury def. Robert Simmons/Miguel Jiminez, Naugatuck 6-2,6-3; Chris Indivieri/John Altieri, Fairfield Prep, Bye; Jason Nadel/Jake O'Brien, Ridgefield def. Dan Cassidy/Connor Howell, Newtown 6-1,6-3; Devin McManus/Tom Brahm, Xavier def. Eric Luria/Jason Trantalis, So. Windsor 7-5,6-3; Greg Mahar/Steve Carlette, Cheshire, Bye; Rich Weckman/Eric Trimborn, Naugatuck def. David Miner/Macenzie Sanborn, Manchester 6-0,6-0; Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep, Bye; Soichi Hirakawa/Gregory Jacob, Ridgefield, Bye; Casey Tenney/Timo Roehrs, Newtown, Bye; Alex Agastein/Jeff Rosenfeld, Westhill def. Andrew Olivieri/Jared Stratos, Glastonbury 6-7(5),6-1,6-3; Steven Giarguilio/Trevor Glasgow, Simsbury, Bye; Andrew Penner/David Sorrentino, Xavier def. Josh Kellogg/Zachary Goldstein, Shelton 6-3,6-4; Alex Rosner/Huy Hoang, Glastonbury, Bye; Robert Bayliss/Faraz Sabir, West Haven def. Michael Goldenthal/Kyle Timins, So. Windsor 5-7,6-4,6-4; Craig Elman/Wesley Ratliff, Amity, Bye; Simeon Markind/Robert Shaw, Danbury def. Sean Morris/Paul Springer, Stamford 7-6(6),7-5; Jason Hague/Brian Choquette, Cheshire, Bye; Teague Crampton/Eric Segal, Southington def. Steven Chung/Nicholas Corentin, Manchester 6-2,6-2; Patrick Davidson/Spiker Hayden, Greenwich, Bye Second Round: Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury def. Dan Dreissen/Will Loftus, Xavier 6-0,6-0; Justin Coleman/Joshua Rubinstein, Trumbull def. Tim Dobosz/Garret Fisher, Southington 6-1,6-0; Michael Roundy/Matthew Savarese, Simsbury def. Matt Beitman/Dimitri Mezidor, Fairfield Prep 6-3,6-2; Ted Won/Yutaro Sakai, Greenwich def. Sean Sullivan/Adam Brocklehurst, Amity 6-0,6-3; Sean Adams/Jim Sheehan, Cheshire def. Josh Smith/Bredan Blezard, So. Windsor 6-0,6-1; Andrew Schwartz/Shiva Manjunath, Amity def. Vishnu Elargumtaazhalth/Misha Schmidt, Westhill 6-1,6-0; Ryan Shea/Russell Slater, Greenwich def. Evan Mestel/William Macke, Simsbury 6-4,6-0; Chris Indivieri/John Altieri, Fairfield Prep def. Jason Nadel/Jake O'Brien, Ridgefield 6-3,6-1; Greg Mahar/Steve Carlette, Cheshire def. Devin McManus/Tom Brahm, Xavier 6-0,6-2; Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep def. Rich Weckman/Eric Trimborn, Naugatuck 6-1,6-3; Casey Tenney/Timo Roehrs, Newtown def. Soichi Hirakawa/Gregory Jacob, Ridgefield 6-2,6-2; Steven Giarguilio/Trevor Glasgow, Simsbury def. Alex Agastein/Jeff Rosenfeld, Westhill 6-1,6-1; Alex Rosner/Huy Hoang, Glastonbury def. Andrew Penner/David Sorrentino, Xavier 6-2,6-2; Craig Elman/Wesley Ratliff, Amity def. Robert Bayliss/Faraz Sabir, West Haven 6-0,6-0; Jason Hague/Brian Choquette, Cheshire def. Simeon Markind/Robert Shaw, Danbury 6-3,6-1; Patrick Davidson/Spiker Hayden, Greenwich def. Teague Crampton/Eric Segal, Southington 6-1,6-0 Third Round: Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury def. Justin Coleman/Joshua Rubinstein, Trumbull 6-1,6-0; Ted Won/Yutaro Sakai, Greenwich def. Michael Roundy/Matthew Savarese, Simsbury 4-6,7-6(2),6-4; Sean Adams/Jim Sheehan, Cheshire def. Andrew Schwartz/Shiva Manjunath, Amity 6-3,6-3; Chris Indivieri/John Altieri, Fairfield Prep def. Ryan Shea/Russell Slater, Greenwich 6-2,2-6,6-4; Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep def. Greg Mahar/Steve Carlette, Cheshire 6-2,6-2; Steven Giarguilio/Trevor Glasgow, Simsbury def. Casey Tenney/Timo Roehrs, Newtown 6-2,6-0; Alex Rosner/Huy Hoang, Glastonbury def. Craig Elman/Wesley Ratliff, Amity 5-7,6-3,6-4; Patrick Davidson/Spiker Hayden, Greenwich def. Jason Hague/Brian Choquette, Cheshire 6-1,6-0 Quarters: Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury def. Ted Won/Yutaro Sakai, Greenwich 6-2,6-1; Sean Adams/Jim Sheehan, Cheshire def. Chris Indivieri/John Altieri, Fairfield Prep 6-2,6-3; Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep def. Steven Giarguilio/Trevor Glasgow, Simsbury 6-3,4-6,6-4; Patrick Davidson/Spiker Hayden, Greenwich def. Alex Rosner/Huy Hoang, Glastonbury 6-4,6-2 Semis: Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury def. Sean Adams/Jim Sheehan, Cheshire 7-5,6-3; Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep def. Patrick Davidson/Spiker Hayden, Greenwich 2-6,6-4,6-4 Finals: Brett Francis/Kyle Boguslawski, Glastonbury def. Terry Keegan/Jason Ottomano, Fairfield Prep 6-3,6-4